Остання редакція: 22 лютого 2023

«Якість вищої освіти – світовий досвід»

21 лютого 2023 року відбувся благодійний вебінар, організований ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за участі закордонних спікерів: «Якість вищої освіти – світовий досвід». До вебінару долучилась і завідувач відділу моніторингу якості освіти Уманського національного університету садівництва Ніна ПІТЕЛЬ.

Метою заходу було підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, обмін досвідом щодо практики організації системи внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти і збір коштів на ЗСУ. Серед учасників – менеджери вітчизняних закладів вищої освіти, гаранти освітніх програм, зацікавлені науково-педагогічні працівники, студенти. Загалом на благодійний захід зареєструвалися понад 380 науковців з усієї України.

Розпочався міжнародний вебінар із вітального слова, з яким звернувся до учасників доктор історичних наук, професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій НЕСТУЛЯ.

Модератором вебінару стала Аліна ТКАЧЕНКО, к.т.н., доцент, директорка Навчально-наукового інституту денної освіти.

Ключовими спікерами були Бернардс ГІББІТС – канадський юрист, професор права Школи права Пітсбурзького університету, засновник, головний редактор і видавець правового онлайн-видання Jurist (США); Катаріна Ашкерц ЗАДРАВЕЦЬ – заступник декана з якості та міжнародної діяльності Вищої бізнес школи у Любляні (Словенія); Регіна Венцкене – директорка департаменту якості Вільнюського університету прикладних наук (Литва).

Під час виступів спікери поділились досвідом щодо практики розвитку системи забезпечення якості вищої освіти за кордоном, обговорили роль здобувачів освіти, студентського самоврядування, випускників і роботодавців у формуванні й розвитку якісних освітніх програм, які мають бути актуальними й інноваційними, відповідати вимогам ринку праці і запитам стейкхолдерів.

Бернардс ГІББІТС розповів про сучасні виклики і проблеми освіти США, про нове покоління американських студентів, які мають власне бачення вищої освіти.

Катаріна Ашкерц ЗАДРАВЕЦЬ охарактеризувала особливості застосування основних документів, які регламентують систему забезпечення якості вищої освіти Вищої бізнес школи у Любляні (Словенія).

Регіна ВЕНЦКЕНЕ розповіла про практику розвитку й удосконалення освітніх програм у Вільнюському університеті прикладних наук (Литва). Особливий інтерес аудиторії викликав досвід роботи «освітніх комітетів», які включають науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти і роботодавців та організовують процес покращення якості освітніх програм завдяки опитуванням усіх категорій стейкхолдерів та комунікації зі студентами, випускниками, роботодавцями.

На заключення вебінару Людмила ШИМАНОВСЬКА-ДІАНИЧ, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі поділилась досвідом розвитку якості освітнього процесу під час реалізації навчальної програми «Бізнес-адміністрування».

Всі учасники заходу отримали сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом 0,2 ECTS за темою “Якість вищої освіти – світовий досвід”. А завдяки донатам організаторами вебінару було зібрано 61200 грн, які будуть витрачені на ліки, термогрілки, сухий душ та все, що необхідно нашим воїнам ЗСУ для перемоги.

Дякуємо організаторам і спікерам за цікавий досвід, який сприятиме розвитку й удосконаленню якості освіти в Уманському національному університеті садівництва.